Geleceğin en yavaş arabası

Japonya geleceğin arabası vizyonunu açıkladı ve gövdesi tamamen tahtadan yapılmış otomobili duyurdu. Spesifik olarak, arabanın tüm gövdesi, bitkilerden elde edilen süper güçlü ve hafif bir malzeme olan selüloz nano elyaftan yapılmış.

Japonya Çevre Bakanlığı, Tokyo Motor Show’da yaptığı açıklamayla tahtadan aracın geliştirilmesinde yirmi iki grubun katkıda bulunduğunu açıkladı. Ancak şu ana kadar açıklananlara göre, tahta gövdeli araç yollardan epey uzak.

Fütüristik bir tasarıma sahip araçta kullanılan selüloz nanofiber malzeme, onun geleneksel araçlardan yüzde 50 daha hafif olmasını sağlıyor.

Aracın kaputunun altında ne olduğuna dair ayrıntılar ise henüz paylaşılmadı. Ancak arabayı geliştiren ekip, geliştirme sürecinin devam ettiğini ve arabanın toplam ağırlığının yüzde 10 düşeceğini açıkladı. Carscoops ise otomobil hakkında bir rapor yayınladı. Buna göre, otomobilde hidrojen yakıt hücresi olacak. Hızının ise 20 km/s olacağı söyleniyor. Buradan yola çıkarak Japonya, insanların gelecekte çok yavaş otomobil kullanacaklarını öngörüyor olabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

O’dan 100’e 10 dakikada çıkan batarya

Lightyear One’la istikamet sürdürülebilirlik