Kahvenizi Bitcoin’le alır mıydınız?

Starbucks 2020 yılında, New York Borsası tarafından desteklenen dijital varlık platformu Bakkt’ın tüketici uygulaması denemelerini gerçekleştirecek. Planlanan tarih ise 2020 yılının ortaları.

Bakkt vadeli ödeme işlemlerinin ötesine geçmek istiyor, bu sebeple de kripto paraya yönelmiş durumda. Dünyanın en büyük kahve zinciri olması sebebiyle de, Bakkt’ın ilk lansmanını Starbucks’la yapacağı açıklandı.

Kripto ödemeleri uygulamasının ve ticari portalın test edilmesi Temmuz 2020’ye kadar yapılacak. Bu hamle, Bakkt’ın baş ürün sorumlusu Miked Blandina’ya göre ”dijital varlıkların değerini ortaya çıkarma” çabası.

Kripto meraklıları uzun süredir Bitcoin ve diğer dijital varlıkların yalnızca sıradan insanlar onları günlük faaliyetlerine entegre edebildiklerinde genel kullanıma gireceğini savunuyor.

Starbucks’ın, Bakkt platformu üzerinden Bitcoin ödemelerini kabul etmesinin, dolaylı olsa da, diğer perakendecileri de aynı şeyi yapmalarına teşvik etmesi muhtemel. Bakkt’ın, ödemeler uygulamasının ilk lansman ortağı olarak Starbucks’ı seçmesi, doğru bir hamle gibi görünüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yapay zeka felç hastaları için harekete geçti

Facebook sizi ‘tanınmaz hale’ getirmeye hazırlanıyor

Bosch güneşi akıllı saksılara sığdırdı

Arabanızda küçük bir uzay gemisi: Polydrop